CONFETTI WINE FEST – we are back!

23.04.2022 12:00

w 2019 roku zapraszaliśmy Was na festiwal jakiego jeszcze nie było. Confetti Wine Fest to pierwszy w Polsce festiwal win naturalnych, biodynamicznych i organicznych. Nie chcieliśmy zanudzać, ględzić i narzekać. Woleliśmy skupić się na radości, którą daje nam wino, jedzenie, muzyka i możliwość spotkania z winiarzami.

W 2020 roku z bólem serca musieliśmy odwołać drugą edycję. Po wielu trudnych miesiącach, silniejsi i z jeszcze większą energią do działania, wracamy do Krakowa!

Już 23 kwietnia, w sobotę, zapraszamy Was na drugą edycję Confetti Wine Fest, która odbędzie się w niesamowitych przestrzeniach Fortów Kleparz w Krakowie. Areną festiwalu będzie dopiero co oddana do użytku po renowacji część fortów, zwana „kocimi uszami” gdzie przed laty w mieszącej się właśnie tam legendarnej Centralnej Piwnicy Win Importowanych składowane było wino. Przygotujcie się! Win do spróbowania będzie wiele, a atrakcji jeszcze więcej

Najlepiej i najszczerzej o winach opowiadają sami producenci, dlatego to oni są sercem naszego festiwalu. Między 12:00, a 19:00 będziecie mogli spróbować ponad 200 win od ok. 50 producentów z całej Europy.
Część winiarzy nie posiada jeszcze importera w Polsce, dlatego do spróbowania będą także wina na naszym rynku niedostępne.
W trakcie festiwalu stworzymy Strefę Edukacyjną, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się o winie nieco więcej.
Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie muzyka.
Przed nami również wiele innych atrakcji, między innymi Strefa Gastronomiczna, w której karmić nas będą kucharze Restobar Forty Kleparz i inni… o których informować będziemy niebawem.
Gdyby ktoś jeszcze nie był przekonany, że tego dnia po prostu trzeba być w Fortach, przypominamy: po części degustacyjnej płynnie przechodzimy w afterparty. Odpalamy głośniki, otwieramy kolejne butelki w naszym pop-up wine barze, rzucamy konfetti i z kieliszkiem w ręku kontynuujemy celebrację wieczoru!
Już niedługo więcej informacji o tematach, które będą poruszane w Strefie Edukacyjnej działającej na terenie Fortów w dniu festiwalu oraz o winiarzach, których tego dnia będziecie mogli poznać.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Impreza nie ma charakteru branżowego, jest otwarta dla publiczności. Bilet uprawnia do wielokrotnego wstępu na festiwal, degustacji wszystkich win prezentowanych przy stołach, udziału w spotkaniach w Strefie Edukacyjnej oraz udziału w afterparty – Wine Night Stand!
Wejściówka w cenie 79 zł dostępna online już teraz do końca lutego (bądź wyczerpania I puli)
II pula – 89 zł (do końca marca)
III pula – 99 zł

W dniu wydarzenia bilety dostępne w kasie biletowej przy wejściu w cenie 110 zł